Forum psychologia i psychiatria oraz psychoterapia, zaburzenia psychiczne, objawy, pomoc, leczenie, terapia, rodzaje, przyczyny, skutki, uczucia, emocje, potrzeby psychiczne

Forum psychologia ogólna i psychiatria.


#1 2012-07-30 01:14:52

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-01-28
Posty: 105
Punktów :   

Poczucie własnej godności, wartości

Poczucie własnej godności

Czerwiec 2010 - Badania opublikowane w Journal of psychologii osobowości i Społecznej stwierdził, że poczucie własnej wartości wzrasta w całym dorosłym życiu, osiągając w wieku około emerytalnym, ale spada po tej dacie. Zdrowie i dochody są istotnymi czynnikami w utrzymaniu poczucia własnej wartości.

Główny autor, Ulrich Orth, PhD, z Uniwersytetu w Bazylei powiedział:

"Poczucie własnej wartości jest związany z lepszym stanem zdrowia, zachowania mniej karnego, obniżonym poziomem depresji i ogólnie większy sukces w życiu. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się więcej o przeciętnej osoby jest samoocena zmienia się w czasie."

W badaniu rekrutowane 3617 mężczyzn i kobiet żyjących w Stanach Zjednoczonych i w wieku od 25 do 104 z którymi przeprowadzono wywiady cztery razy między 1986 i 2002. Samoocena była oceniana przez prosząc uczestników, w jakim stopniu zgadzają się z takimi stwierdzeniami, jak:

    "Biorę pozytywny stosunek do siebie"
    "Czasami myślę, że jestem do niczego" i
    "Podsumowując, jestem skłonny czuć, że jestem porażką."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oтeли Липтовски-Ян www.berlin-hotel.pl