Forum psychologia i psychiatria oraz psychoterapia, zaburzenia psychiczne, objawy, pomoc, leczenie, terapia, rodzaje, przyczyny, skutki, uczucia, emocje, potrzeby psychiczne

Forum psychologia ogólna i psychiatria.


#1 2015-06-02 11:31:13

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-01-28
Posty: 105
Punktów :   

Złość

Złość

Była dziewczyna powiedziała mi kiedyś, że nie wie, jak bardzo dbał o nią, dopóki nie krzyczał na nią. Zwięźle podsumowuje, że dekady lub dwóch badań na temat tego, co może być naszą najbardziej niezrozumiany emocji. Gniew powoduje, gdy czujemy niedoceniane. To skłania nas, aby umocnić znaczenie naszego dobrobytu grożąc krzywdzić innych lub wstrzymania świadczenia, jeżeli inni nie skalibrować naszej wartości. Wyjaśnienie to wyjaśnia, dlaczego może się zdenerwować, gdy ludzie niepotrzebnie staram się być pomocna; nie wykazały złych intencji, ale oni lekceważyć ciebie.

W jego badań, psycholog Aaron Sprzedam wykazały, że silnych mężczyzn i pięknych kobiet-tych, którzy, w trakcie ewolucji, miały największą moc działania na szkodę lub wstrzymania świadczenia, są rozgniewany łatwiej niż ich rówieśnicy. "Podstawową zaletą gniewu dla osoby," Sprzedam mówi, "nie dopuszcza się od eksploatowane."

Jeśli wiesz, na co zasługujesz, a ktoś inny widzi rzeczy inaczej, gniew powstaje. Twoje zwiększa tętno, zaczynasz się pocić, myślisz o wszystkich rzeczy można zrobić, aby ustawić drugą stronę, prosto. Bezpieczeństwo, uprzejmość, praktyczność, takie obawy wyparował. Kiedy naprawdę wściekły, że nie może zawierać energię fizyczną. W różnych kulturach, ludzie używają metafor dla gniewu związanego gorących płynów w pojemnikach: Jesteś czajnik lub wulkan, gotowy wybuchnąć.

Gniew może wydawać ostatecznego tytułu utraty kontroli emocji, może dlatego, że wywołuje działania tak, wbrew naszym norm opieki i uprzejmości. Ale "żadnych emocji, gdy jest to naprawdę intensywny, przejmuje", zauważa Maya Tamir, psycholog z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie.

W rzeczywistości, frustracja, która prowadzi do dewaluacji gniewu często dostaje to, czego chce. To jest niezawodnym narzędziem do uzyskania przewagi w negocjacjach. Pewnie, złość, że postępuje wściekłość może pogorszyć sytuację, ale połykania ból dewaluacji może prowadzić do depresji i problemów zdrowotnych. I działając jako zagrożenie dalszej agresji, złości może zapobiec eskalacji. Krzyczę, z powrotem w dół, jesteśmy dobrzy.

Gniew motywuje jednostkę do podejmowania działań. Podczas gdy większość "negatywne" emocje zachęcają nas, aby uniknąć sytuacji, strach pomyśleć zwykle pobudza gniew podejście. Gniew zwiększa pewność siebie, optymizm i podejmowanie ryzyka, niezbędne przy alternatywą traci coś ważnego do Ciebie. Gniew ma wartość reputacji, zbyt; sygnalizuje innym, że masz siłę zasobów i determinacji. W rzeczywistości ci, którzy wyświetlić gniew są postrzegane jako wyższy w stanie, bardziej właściwe i bardziej wiarygodne.

Wyrażając gniew jest bardzo zróżnicowana w różnych kulturach. Tamir przypomina incydent na krótko po przeprowadzce do Izraela po studiach w USA Czekała i czekała w kolejce, aby jej obraz do swojego nowego prawa jazdy. W końcu ktoś zapytał, co ona tam jeszcze robi, a ona mu powiedziała. "On powiedział:" Cóż, dlaczego nie przyszedłeś i krzyczeć ?! "" Nie próbuj tego w Japonii.

Gniew nie tylko korzystne dla jednostki. To również paliwa postępu społecznego. To stymuluje praw obywatelskich i ruchów na rzecz równouprawnienia płci. To może doprowadzić do sprawiedliwości, sprawiedliwości, odwagą i jasnością. Bez niej nie może być uciskanych słyszał. Jeśli zawsze kaganiec twoją frustrację, gdy twój partner robi coś Ci się nie podoba, nie twój problem może wyjdą na jaw, co może powodować korozję związek od wewnątrz.

Kilka lat temu, Ilona de Hooge miała pracę jako asystent profesora psychologii. "Naprawdę myślałem, że robię dobrze," mówi, "ale w końcu byłem braku całkowicie, i został zwolniony." Przez miesiąc, ona skrytykował się. "Czułem się tak, jakbym nie mógł nic zrobić, prawda, że ​​byłem zupełnie bezwartościowe. Mimo, że nie udało się tylko w jednym aspekcie mojego życia, to czułem się jak" OK, teraz jestem w przypadku braku na wszystko "." Ale po Kilka tygodni, doświadczenie "motywowało mnie zacząć szukać innego rodzaju pracy, w której mogłabym odnieść sukces." I to działało bardzo dobrze. De Hooge jest teraz profesorem marketingu w Erasmus University, gdzie studiuje wstyd, poczucie winy i wstydu.

Ludzie nie będą tak skuteczne, rzeczywiście, nie przetrwałaby-bez spójności społecznej. Życie między innymi wymaga wszystkim do przestrzegania uzgodnionych norm społecznych i moralnych: Nie pierdnięcie publicznie. Nie Sext składniki. Nie skarpety ludzi w nosie. Kiedy narusza normę, musimy znaleźć sposób, aby wyciągnąć się z powrotem w kierunku właściwego zachowania. Wprowadź wstyd, poczucie winy, wstydu, coby samoświadomości na nas.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.psychologia-psychiatria.pun.pl